Valgemetsa MTÜ 

Uudised

31/05/2010 07:40  Naabrivalve !
 Allikas: URL
Kutsume kõiki valgemetslasi ülesse liituma Valgemetsa naabrivalve piirkonnaga! Hetke seisuga on liitunud juba 14 majapidamist.

Liitumiseks saatke e-kiri infoga majpidamise kohta:
1. aadress ( kinnistu nimi )
2. kontaktisiku nimi
3. telefon
4. e-mail
5. liiklusvahendite reg.nr. värv ja mark

Kuidas toimib naabrivalve?
Naabrivalve põhimõte seisneb eelkõige naabrite omavahelises suhtluses, mis toimib eeldusel, et teatakse inimesi, kes piirkonnas elavad ja omatakse ka nende kontaktandmeid. Tegevuspõhimõte on, et kui näen midagi kahtlasi, siis reageerin - kas sekkun ise, kutsun appi või teavitan naabrit(eid) või kutsun politsei.

Võib öelda, et kasu naabrivalvest tulenebki elanike endi tegevusest - kuidas ja kui aktiivselt omavahel suheldakse ja kas probleemidele reageeritakse. Mõju avaldavad ka muidugi naabrivalve plakatid, oleme politsei kaudu saanud tagasisidet, et kurjategijate arvates on naabrivalve piirkondades alati keegi kuskil valvamas ja seetõttu need piirkonnad kurjategijatele ebasobivad. Nii et sildid+elanike endi tegevus annavad tulemuse, et naabrivalve sektorites on väiksem kuritegevus, kui mujal piirkondades.

Igapäevaelu naabrivalve sektoris on nagu ikka, kuid oluline, et kui mingisugune sündmus on kellegi tähelepanu äratanud, liiguks see info edasi ka teistele naabritele.

Mõnedes naabrivalve sektorites käiakse ka regulaarselt patrullimas ja see tegevus on viimasel ajal kasvutendentsiga. Patrullimisel on ka erinevaid võimalusi - õhtul koeraga jalutama minnes võib selga panna naabrivalve patrullvesti, Viljandis käivad naabrivalve liikmed kepikõndi tegemas, helkurvestid seljas. Need on kurjategija jaoks väga häirivad ja segased asjaolud - ta ei tea, mis patrull see täpselt on, mis aegadel ta liigub jms. On ka piirkondi, kus pimedal ajal on patrull väljas õhtust hommikuni. Kasutatakse ka sellist varianti, et kaks-kolm korda nädalas 4-5 tundi öö jooksul on naabrivalve patrull. See sõltub elanike huvist ja vajadustest. Näiteks piirkonnas, kus mina elan, oli meil patrull siis, kui ümbruses toimusid vargused autodest, umbes 3 nädala jooksul oli meil 6 patrulli. Kui vargused lõppesid, siis ei olnud enam vajadust ka patrullideks.
 
Omavaheliseks suhtluseks kasutatakse põhiliselt Interneti võimalusi - e-kiri, foorumid, vestlusgrupid. On ka piirkondi, kus on regulaarsed koosolekud. Kui piirkonnas on elanikke, kes ei kasuta arvutit või Internetti, siis tuleb koos mõelda, kuidas neid omavahelises suhtluses hoida. Kasutatakse ka infostende ja postkastidesse info postitamist.
 
Naabrivalvega liitumine maksab 10 krooni ja aastamaks on ka 10 krooni iga liituda sooviva majapidamise kohta, näiteks kui on naabrivalve sektoris kokku 10 majapidamist, siis on liitumine 100 krooni ja aastamaks ka 100 krooni kokku.

Iga naabrivalvega liituja ( majapidamine ) saab infomapi, kus sees tabel naabrite kontaktandmetega (mis on eelnevalt kogutud naabrivalvega liituda soovijatelt) + turvalisust puudutavad nõuanded ja infomaterjal, igaühel on olemas ka kleebis uksele ja aknale, mis teavitab naabrivalve liikmelisustest.

Lisaks on igale sektoril ette nähtud 3 naabrivalve plakatit.

Kui plakateid on rohkem vaja, siis tuleb need eraldi välja osta, ühe plakati hind on 175 krooni või 75 krooni (väiksem plakat).

Naabrivalve liikmed saavad meie ühingult soovi korral tasuta turvalisusealaseid koolitusi, lisaks on meil soodustused turvalisusega seotud toodetelt-teenustelt.
 
Nii, et midagi keerulist ei ole, vaja on vaid elanike soovi ühiselt tegutseda.

Heiki


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar


Otsi
 
MTÜ VALGEMETSA
info@valgemetsa.info

 
 

Mittetulundusühing Valgemetsa
Koduleht Elitec'st